امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3 : وقتی نسبت به چیزی وسوسه دارم چه احساسی پیدا می کنیم ؟
وقتی وسوسه بسراغم می آید در اولین قدم فکر رسیدن به لذتی مرا از خود بیخود میکند در واقع این وسوسه ریشه در یکسری از احساسات من مثل لذت طلبی ؛ خشم ؛ و ... دارد . مثلا وقتی    لذت مصرف مواد بسراغم بیاید قطعا وسوسه آن نیز بدنبالش می آید . سابق بر این از روی وسوسه عمل میکردم و تمام ذهنم بر رو ی انجام آن عمل قفل میشد . ولی اکنون کمی درنگ میکنم فکرم را با دوستان بهبودی و راهنمایم به مشارکت میگذارم همین موضوع باعث میشود اثر وسوسه کمرنگ شود چون وسوسه یک فکر زود گذر و مخرب است بهمین جهت وقتی افکارم فیلتر میشود بهتر می توانم تصمیم گیری و عمل کنم .
وقتی وسوسه ای بسراغم می آید احساساتی مانند شرم , گناه ؛عدم رضایت از خود نیز بهمراه دارد اگر نتوانم دریچه افکار خود را به روی یک نیروی برتر باز کنم مسلما قدرت وسوسه مرا به انجام عملی آن وسوسه خواهد انداخت که در آنصورت باعث بخطر افتادن آرامش و روحانیت و زیر پا گذاشتن اصول روحانی انجمن خواهد شد
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، Essi.toobchi ، @lirez@ ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، ناظر۱۸

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 3 : وقتی نسبت به چیزی وسوسه دارم چه احساسی پیدا می کنیم ؟ - توسط hashtiyan - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵، ۱۱:۱۹ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان