امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 4- وقتی فکری به سرم می زند آیا فوری و بدون در نظر گرفتن پیامدهایش به آن فکر عمل
سوال 4- وقتی فکری به سرم می زند آیا فوری و بدون در نظر گرفتن پیامدهایش به آن فکر عمل می کنم ؟ به چه صورت دیگری رفتارهای من از روی اجبار است ؟

قسمت اول سوال - در گذشته بلی در دورانی که اعتیادم فعال بود وقتی فکری به سرم میزد به تنها چیزی که فکر نمیکردم عواقب ناشی از انجام اون کار بود و فقط به لذتهای اون کار فکر میکردم . در اینحالت نیروی قوی در درون من برای انجام اون کار شکل میگرفت و من انجامش میدادم . اما از زمانی که با قدمها و اصول رحانی نهفته در آنها  آشنا شدم و سعی کردم اون اصول رو توی زندگیم بکار ببرم اجبار به مصرف وسوسه در من کاهش پیدا کرده و سعی میکنم از خودمحوری هایم دست بکشم . با کمی تامل سعی میکنم با تماس با راهنما و سایر دوستان بهبودی اون وسوسه رو کنکاش کنم و زیر بنای اون رو بیرون بیارم و در صورتی که به خودم یا دیگران خسارتی نزنم  انجامش بدم

قسمت دوم سوال - عموما عمل به وسوسه از خودمحوری سرچشمه میگیره . وقتی وسوسه ها بشکل دایم باشند تبدیل به اجبار میشوند . اینروزها وقتی به یک نقصم بها میدم وسوسه انجام اون کار اجبار به مصرفم میشه .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، admin.a ، ناظر9 ، Essi.toobchi ، ابی ن ، admin ، سارا23 ، حوریا ___Bu ، ناظر6 ، mohamad89 ، قدرت

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 4- وقتی فکری به سرم می زند آیا فوری و بدون در نظر گرفتن پیامدهایش به آن فکر عمل - توسط hashtiyan - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷، ۱۲:۱۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان