امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5 : قسمت خودمحورانه بیماری من چگونه زندگی من و اطرافیانم تاثیر می گذارد ؟
با سلام....
قسمت خودمحورانه من از عمق ترس من میاید ترس از نگرفتن نتیجه دلخواه به همین خاطر به ایده های دیگران توجه نمیکنم و یک روش ناکارآمد و پوسیده را بارها تکرار میکنم و تبدیل به جزیی از شخصیتم میشود.
قسمت خودمحورانه اعتیادم به این دلیل کار میکند که آگاهی درستی از واقعیت زندگی و انسانهای اطرافم ندارم من شکلی از زندگی را برای خودم تعریف کردم که در آن همیشه باید بَرنده باشم در حالیکه زندگی واقعی با برد و باخت،اندوه و شادی،موفقیت و شکست تعریف شده در بهبودی زندگی بگونه ایی دیگر است هر کجا فکر میکنم باختم احساس سرخوردگی و نامیدی میشوم و دچار خومحوری میشوم.
از درون با آدمها قطع میشوم،فقط به صدای عقیده و باور خودم گوش میدم به دیگران اهمیت نمیدم،به دیگران اجبار و اصرار میکنم به آدمها حمله میکنم و اعتقاداتشان را لگد مال میکنم آدمها ازم دور میشوند و زندگی و بهبودی برایم مشکل تر میشود.
اعتیاد خودمحورانه یعنی:فکر میکنم هیج کس نمیتواند مشکل مرا حل کند و در رفتارهایم صدای اعتیادم را دنبال میکنم و نتیجه آن چیزی جز رنجش ، حقارت ، خسارت ، احساس خجالت ، ترس ، وسوسه و انزوا میباشد.
تمام اعتیاد یعنی وسوسه،اجبار و رفتارهای خودمحورانه است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، eshgholi ، Nazer 5 ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر14 ، ناظر۱۸

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 5 : قسمت خودمحورانه بیماری من چگونه زندگی من و اطرافیانم تاثیر می گذارد ؟ - توسط بَرمک - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱، ۰۶:۱۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان