امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2: منافعی که ممکن است از طریق نوشتن یک تراز نامه اخلاقی بی باکانه و جستجو گرانه
#1
سوال 2: منافعی که ممکن است از طریق نوشتن یک تراز نامه اخلاقی بی باکانه و جستجو گرانه برایم حاصل شود چه می باشند ؟
پاسخ
#2
در کارکرد دفعات قبلی که تجربه کرده ام منافعی که داشته .1 با خودم بیشتر آشنا شدم . 2 احساساتم بهتر شناسائی کردم . 3 رابطه بهتری با کارکرد این قدم توانستم با خودم ودیگران پیدا کنم .4 اعتماد را تجربه کردم . 5 اقرار صادقانه را بدون زیر بنا تجربه کردم . و موارد دیگری که منافع کارکرد این قدم بوده و امید وارم در این بار هم بتوانم تجربه و تعقیر عملکردی بهتر داشته باشم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، داود.ص ، ناظر2
#3
منافع : با لایه های زیرین شخصیتم اشنا می شوم نواقصی که امروز زندگی مرا اشفته میکند را می شناسم از چرخه معیوب کینه و رنجش و نفرت رها می شوم از زیر فشار دردی که سالهاست با ترس با خودم حمل می کنم رها می شوم رابطه ام با خودم خداوند و دیگران خوب می شود خودمان را در این تراز نامه کشف می کنیم می فهمم کی هستم و دنبال چی می گردم و چرا این گونه هستم کمک می کند تا ذات خطا های خود را ببینیم - دستاورد این تراز نامه برایم ارامش است -
پاسخ
#4
تا حدودی منشا اشتباهات خودمو پیدا میکنم . ذهن خود مشغول و سردر گم خودمو از بعضی مسائل رها میکنم . دیگه اشتباهات دیگران اذیتم نمیکنه و دیگه به دنبال مقصر گشتن دیگران در اشتباهات خودم نمیگردم .
پاسخ
#5
می‌توانم با کار کردن این قدم احساسات خود را شناسایی کرده و با آنها روبرو شوم و خود و دنیای پیرامونم را بشناسم، ذات خطاها و نقاط قوت خود را می‌بینم به خداوند نزدیک می‌شوم و روحم آزاد خواهد شد و نوع رفتارم بهتر خواهد شد، می‌فهمم که بیماری من مصرف نبوده و بهبودی نیز فقط کار کردن سه قدم نیست، با ترس‌ها و اثرات آن در زندگی آشنا می‌شوم، با دیدن خطاهای گذشته راه تکرار آن را در امروز می‌بندم، از رویابافی و تصورات باطل که از خود داشتم دست برمی‌دارم، ممکن است با نوشتن ترازنامه با حقیقت خود آشنا شوم، شاید بنویسم خود را بیشتر دوست داشته باشم، ممکن است از رنجش‌ها رها شوم ممکن است خرابی از حد بگذرد آباد شود، ممکن است به بیداری روحانی برسم اگر از کلمه‌ي ممکن است استفاده شده برای اینکه هنوز به بیداری نرسیده‌ایم.
پاسخ
#6
خودم رو بیشتر می شناسم.
از سردرگمی و دوگانگی در میام.
یاد می گیرم خودم رو دوست داشته باشم.
آسایش، آرامش و نشاط رو تجربه می کنم.
پاسخ
#7
ما بعنوان یک انسان همیشه بدنبال منافع خود بوده ایم ، در واقع امکان ندارد  ، کسی خود را در یک جریان و یا یک رابطه و یا یک برنامه قرار بدهد اما در آن بدنبال منافعی برای خودش نباشد ( البته به جزء روابط عاطفی ) . منافع جویی سالم در انسان نشان از عقلانیت اوست .

منافع جویی ما میتواند به شکل های مختلفی باشد ، بطور مثال ؛ منافع مادی باشد  ، و یا منافع ما بر اساس بیماری و حُب های نفسانی باشد ، و یا اینکه منافع ما بر اساس نیازهای معنویمان باشد ، بنابراین، امروز برای منافع و مزایایی که فکر میکنیم در بهبودی نهفته است قدم کار میکنیم  و انصافاً با کارکرد قدمهای قبلی منافعی را بدست آوردیم که امروز در زندگیمان شاهد کارایی های مثبت آن هستیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر2
#8
مراباخوده واقعیتم آشنامیکند.
پیداکردن نقش خودم،آگاهی از رنجش ها،قضاوتها ومقایسه ها
قدرت پذیرفتن شکست درمن بیشتر میشود.
ارتقاع دادن اعتمادنسبت به اصول راهنماوجلسات،درست کردن رابطه ها،تجربه کردن یک احساس جدید
مثل ترس،کنجکاوی،پیداکردن ارزشهایم
ازاین به بعدبه بیماری اعتیاد، اهمیت اصولی بدهم نه اهمیت احساسی.
مسلط شدن روی احساساتم
پاسخ
#9
درلحظه زندگی میکنم ودست ازرویا بافی برمیدارم منافعش اینه که روحم بزرگ‌میشه واز اسارتهای خوددساخته رها میشم منافعش پذیرفتم خود واقعیم با تمام بدیها وخوبیهاست منافعش اینه‌ نمیجنگم بلکه جستجوگرانه‌وبی باکانه‌خودمو درمسیربهبودی رها میکنم‌وهرچیزی مانعش بشه
پاسخ
#10
با سلام....
میفهمم که با خودم چند چند هستم

مثلا  چرا اینقدر ترس در زندگی من وجود داره؟ ، چرا اینقدر بحث و حاشیه در زندگی من وجود داره؟ چرا اینقدر لوس و ننر و پر توقع هستم؟ چرا از درد و سختی و مسئولیت فرار میکنم؟

میخواهم در زندگی حق انتخاب آگاهانه داشته باشم ، از واژه ها بیرون بیام و به خودم بپردازم .
میخواهم منبع دردها ، رنجشها ، ترسها ، و رفتارهای ناهنجارم را پیدا کنم ، میخواهم در زندگی اعتماد بنفس داشته باشم و با خودم و زندگیم به صلح برسم و دیگر برای هر چیز و ناچیزی انرژی زیادی صرف نکنم ، میخواهم در گذشته در گیر نیوفتم و خودم را مورد سرزنش قرار ندم نقاط مثبت و منفی خودم را پیدا کنم کمک پذیر بشم و آرامش داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
#11
من باکارکردن قدم های یک،دو وسه توانستم بیماری خودم راکمی شناخته و با آن مقابله کنم ولی به دلیل اینکه بیماری من هزاران شاخه داردپس من برای شناخت بیماریم وپیداکردن راههای مقابله باآن برای رسیدن به بهبودی بایداول خودم رابشناسم وباخود واقعیم روبروشوم وباید کینه،رنجش وبقیه نواقصی راکه درقلبم دارم رابیرون آورده وسعی دریکسان کردن ظاهروباطنم باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
#12
ما متخصص خودفریبى و توجیه بوده ایم .
به کمک نوشتن این ترازنامه،
مى توانیم بر این موانع پیروز شویم .
نوشتن ترازنامه کتبى،
 قسمتهای
ى از ضمیرناخودآگاه ما راکه حتّى با حرف زدن و فکر کردن در مورد هویت مان مخفى
مى ماند، نمایان مى سازد .
وقتى ما تمام مطالب را بر روى کاغذ بیاوریم،
دیدن 
آنها آسان تر و انکار شخصیت واقعى مان مشکلتر مى شود .
ارزیابى صادقانه خود،
 یک
ى از رموز موفقیت ما در این راه جدید زندگى است .

احساس تأسف بیش از حد،
 م
ى تواند خطرناك باشد
 و هدف از قدم چهارم چنین 
چیزى نیست .
ما سعى مى کنیم خود را از زندگى کردن بر طبق الگوهاى بى ثمر و کهنه آزاد کنیم .
ما قدم چهارم را بر مى داریم تا رشد کنیم
 و از قدرت و بصیرت 
برخوردار شویم.


کتاب پایه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10
#13
شادی ونشاط احساس ارامش ورهایی
دیدن اشتباهاتم ذات خطاهاوایراداتی
که دردرون ورفتارم وجودداره
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، یاسی ، راکی
#14
ماب اندازه رازهایمان بیماریم 
طی کارکرددفعات قبلی این قدم خیلی چیزهادیگه برام رازنیست وجوددارندولی مثل قبل ازاردهنده وکشنده نیستندازادی وذهنی ارام وروح وروانی بی دغدغه یک دست اورددیگراست من قبل ازاین ک این قدم راکارکنم ادمی توخودبداخلاق اخمووتنهاومنزوی بودم خیلی ازمردم میترسیدم وخنده برام ارزوبودامابلطف خداوندوقتی این قدم راکارکردم امروزازادترراحت تروشادترم
پاسخ
 سپاس شده توسط یاسی ، راکی ، mosafer8707
#15
سلام عباس معتاد
رها شدن ازگذشته و رنجش ها ، شناخت خود ، شناخت ضعف ها و نکات مثبت خود ، پیداکردن نقش خود ، پی بردن به ماهیت انسانی خود دربهبودی و روابط ، آگاه شدن از ذات خطاهای خود، رهاشدن از زیر بار احساسات ناخوشایند ،امنیت روحی و روانی کمترین منافعی هستن که از طریق کارکرد قدم چهارم حاصل میشود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان