امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال20: احساسات شخصی خود را چگونه شناسایی می کنم ؟
با سلام....
احساسات انرژی یا توان یا قدرتی هستند که جسم ، روح ، روان و حسهای عصبی ما را احاطه کردند که بر اثر عواملی مثل ترس ، تنهایی ، بی پولی ، گرسنگی ، خشم ، انتقاد ، موفقیت ، ثروت ،  ازدواج ، فرزند و از این دست بالا و پایین میشوند و اینکه ما در لحظه چگونه و از کجا میفهمیم الان چرا احساسم خوب است یا بد است منظور سوال است احساسات به خودی خود بد نیستند و فقط احساسند و حامل پیام هستند و نوع تفکر و اعتقادات و ارزشهای من به آن احساس معنی خوب یا بد میدهد و من باید توجهم را باورهایم و وجدان درونم و روی پیام احساسات متمرکز کنم مثلا وقتی ترس از امنیت مالی به سراغم میاید پیامش این است برای کسب درآمد باید اقدام و عملی بکنم.
احساس منجر به دانستن میشود و ادراک آنرا طبقه بندی میکند من یکدسته احساسات واقعی دارم و یکدسته احساسات غیره واقعی اما:
 من بدلیل ضعف در توانایی و تشخیص و تفکیک احساساتم در لحظه دچار واکنشهای غلط و اشتباه میشوم و باید شیوه و طریقه درستی برای شناسایی احساساتم پیدا کنم تا از روی احساس تصمیم نگیرم.
مثلا من خواب میبینم که تصادف کردم یا ورشکست شدم تا مدتها حالم بد است همزمان احساسات میتوانند فریبنده هم باشند مثلا کار مثبتی انجام میدهم ولی حالم بد است یا بلعکس این احساسات واقعی نیستند.
من با نوشتن تراز احساسات ، اقرار به راهنما ، مشارکت در مورد آنها ، و برسی عملکردم که کدام مثبت بوده و کدام منفی و خرافات اگر وجود دارد  میتوانم احساساتم را شناسایی کنم 
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، moosavi307 ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال20: احساسات شخصی خود را چگونه شناسایی می کنم ؟ - توسط بَرمک - ۱۴۰۰/۴/۱۰، ۰۶:۲۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان