امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال56: چگونه می توانم رفتارم را تغییر دهم تا شروع به برقراری روابط سالم کنم ؟
تا زمانی رفتارمان درست نباشد نمی‌توانیم یک رابطه خوب برقرار کنیم ?تغییر رفتار نیاز به برنامه‌ ریزی دارد نیاز به رنج و صبر دارد? 
باید ارزش ها ، باورها ، دیدگاه گذشته و تمام ایدئولوژیها را تغییر داد و یک برنامه ریزی کرد و یک برنامه را تنظیم کنیم همه اینها نیازمند به رنج کشیدن دارد?
( انسان تا نقاط ضعف خود را پیدا نکند نمی تواند آن را تقویت کند ) ? 
ما باید برای تغییررفتار،نواقصمان را پیدا و آنها را ریشه یابی و درمان کنیم تا بتوانیم رفتارمان را تغییر دهیم?
اگر برای تغییر کردن هدف داشته باشیم تلاش می‌کنیم و دروغ نمی‌گوییم?
امروز باید در عمل تغییر کنیم نه در گفتار?برای تغییر رفتار باید اراده را تقویت کنیم?برای تغییر رفتار باید خود را بشناسیم?نواقص را شناسایی کنیم تا بتوانیم افکارمان را تغییر و در نهایت رفتارمان تغییر کند?برای تغییر رفتار باید نفس را ادب کرد مثلاً جلوگیری از زیاد
خوردن.?
انسان زمانی بخواهد رفتاری را تغییر دهد باید افکار را اصلاح و برای اینکه افکار را اصلاح کند باید گفتار را اصلاح کند تا اینکه اعمال اصلاح شود?
این سوال ( دو سو دارد و بالعکس ) انسان وقتی رفتارش را عوض کند گفتار و افکارش نیز عوض خواهد شد.?
ما باید در مرحله فکر اصلاح شویم - زمانی عملی انجام ندهیم پاسخ منفی به افکار و رفتارمان داده ایم? مثلاً? فکر کنم با جنس مخالف رابطه برقرار کنم اگر بتوانم آن فکر را در ذهن کنترل کنم به زبان نمی آورم بنابراین تبدیل به رفتار نمی‌شود و عمل انجام نمی گیرد.?
با شناخت و شناسایی نواقص و ضعف ها در روابطمان اگر بتوانیم آنها را اصلاح کنیم رابطه خود به خود درست می شود?
در نتیجه?
ترازنامه نویسی مهمترین است.?
با ارزیابی صادقانه خود شروع به تغییر دادن رفتار خود کرده و با این کار تلاش می‌کنیم خود را از زندگی کردن طبق الگوهای کهنه آزاد کنیم و با تقویت ایمان و شجاعت گام در راه روابط سالم و تازه بگذاریم.?
برای بهبودی بیشتر در روابط باید از گذشته عبور کنیم و از آن جدا شویم ?البته لازم نیست خوبی های را که از گذشته با خود داریم دور بیاندازیم .?
بهتر است برای شناخت خوبیهای خود اعمال گذشته و حال،خود را مرور کنیم و خوبیها را نگه داشته و مابقی را از خود دور کنیم? برای این کار پذیرش نواقص ، تمایل و تماس برای برطرف کردن آنها لازم و ضروری است.?
خلاصه??
برای تغییر رفتار باید شهامت عذرخواهی منطقی داشته باشم? احساسات خود را سرکوب نکنم و از روی احساسات رفتار نکنم? چون در چنین حالتی ممکن است خسارت ببینم یا خسارت بزنم
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ناظر6

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال56: چگونه می توانم رفتارم را تغییر دهم تا شروع به برقراری روابط سالم کنم ؟ - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۴، ۱۰:۲۲ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان