امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 75: من چه نکات مثبت یا کیفیت هایی دارم که خودم آنها را می پسندم ؟ که دیگران انه
قبل از لغزشم درباره نکات مثبت خودم نظرم بر این بود که خوبی منو دیگران می‌توانند ببینند و تعریف کنند من چه شخصیتی دارم.
آن زمان داشتم نقش یک انسان متواضع رو ایفا می‌کردم و خودم را در توهمات خودم برتر از دیگران می‌دیدم.
ولی واقعیت وجود من نه آن بود که به نمایش می‌گذاشتم و نه آن کسی بودم که خودم رو معرفی می‌کردم.
من غرق شده بودم در توهم پارسانمایی و مدام در حال گدایی محبت و بدنبال پذیرفته شدن از جانب دیگران بودم.
امروز متوجه شده ام عشقی که در بیرون از خودم جستجو می‌کردم در وجود خودم هست و دیگر نیازی نیست محبت را گدایی و عشق را خریداری کنم.
امروز خوب و بد وجودم از دیدگاه من شکل می‌گیره و من حق انتخاب دارم می‌توانم خوب باشم و محبوب بشم و می‌توانم دست به هر کاری از روی چاپلوسی بزنم و مشهور بشم.
بله من همه خصلتهای خدایی را داشتم ولی کم داشتم که به لطف خدا و کمک دوستان در حال پرورش نکات مثبت خودم هستم.

همانطور که نواقص وضعفهای

شخصی در درون من وجود دارد ، به

همان شکل  کیفیت ها ونکات مثبت نیز

درمن وجود دارد که باید آنها راشناسایی

کنم .

به دو دلیل این کارباید انجام گیرد ،

یکی اینکه من تصویر درستی ازخودم

ندارم وبر اساس تصویری که درذهنم

دارم باخود ارتباط برقرار می کنم وبرای

بهترشدن رابطه ام باخود

بایدتصویرکامل وواقعی ازخودداشته

باشم ودوم اینکه برای هریک ازما یک

ایده آل برای زندگی وجود دارد.اصول

وارزشهایی وجود دارد که مانیاز داریم

برطبق این ارزشها و ویژگیهای

شخصیتی عمل کنیم تا به ایده آل

خودمان  نزدیک شویم. بهرحال برای

هرکدام ازما ویژگیهایی وجود دارد ، مثل

خوش روئی، پشت کار ، روشن بینی ،

خوش قولی ، رعایت گمنامی ، به حق

خود قانع بودن ،  حق دیگران رادادن ،

گذشت ، عشق ، ایثار ، نظم وانضبااط
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 75: من چه نکات مثبت یا کیفیت هایی دارم که خودم آنها را می پسندم ؟ که دیگران انه - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۲، ۰۹:۳۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان