امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 75: من چه نکات مثبت یا کیفیت هایی دارم که خودم آنها را می پسندم ؟ که دیگران انه
با سلام....
سوال میخواهد بگوید من آنقدرها هم بد نیستم و آنقدرها هم خوب نیستم.

مثلا: بعضی اخلاقیاتی دارم که خودم نمیپسندم و دیگران هم نمیپسندند ولی متاسفانه هنوز برایم کار میکند مثل خشم و پرخاشگری که اطرافیان حساب کار دستشان بیاد.
بعضی اخلاقیات دارم که من میپسندم ولی دیگران نمیپسندند مثل: سرپرست جایی هستم آنقدر کار را جدی میگیرم که همکاران خسته میشوند.
به ندرت خصوصیاتی دارم که هم خودم میپسندم هم دیگران و هم کاربردی باشد.

مثلا جلسه بهبودی ، قدم ، مشورت که من میپسندم ولی ممکن است خانواده ام نپسندند مثلا دوست دارم به مردم کمک کنم اما شاید خانواده ام نپسندند. در خدمت اصول را به شخصیتها ترجیح دهم و مصالحه نکنم اما ممکن است عده ایی خوششان نیاید.
اما سعی میکنم چیزهایی که برای خودم و دیگران کار میکند را تمرین کنم مثل: صداقت با اطرافیانم ، زندگی را فقط داشتن ثروت ندانم ، همه چیز و همه کَس را از زاویه مثبت نگاه کنم مگر خلافش ثابت شود ، رها کردن گذشته و آدمها و اتفاقات گذشته ، اگر کسی خودش گمنامی خودش را شکست من وارد حریم خصوصی او نمیشوم چون وارد حاشیه های خطرناک میشوم. به دیگران محبت کنم اما تا جایکه خودم قربانی نشوم ، بخشیدن بدون چشمداشت.

هر زمان هر کیفیتی را (فقط خودم) و (خودخواهانه) میپسندم مطمعنا بیماری در آن نقش دار حتی اگر جلسه و قدم و خدمت باشد.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 75: من چه نکات مثبت یا کیفیت هایی دارم که خودم آنها را می پسندم ؟ که دیگران انه - توسط بَرمک - ۱۴۰۰/۱۱/۸، ۰۴:۳۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان