امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 22 : براي حفظ اعتيادم، چه كارهايي انجام دادهام كه كاملاٌ بر خلاف اعتقادات و ارزش
با سلام....
منظور سوال اینه که من بواسطه عجزی که در مقابل بیماری اعتیادم دارم وقتی درگیر اعتیادم میشوم براحتی روی اعتقادات و ارزشهایم پا میگذارم.
مثلا احترام به پدر و مادر برایم ارزش است ولی وقتی ازم انتقاد میکنند یا از آنها نه میشنوم به آنها سر نمیزنم و کمکشان نمیکنم یا اعتقاد دارم به تنهایی نمیتوانم پاک بمانم ولی مشورت نمیکنم یا اعتقاد دارن یک مشارکت سالم و صادقانه و حاوی پیام میتواند به خودم و دیگران کمک کند اما برای تایید مشارکت میکنم یا برای حفظ تنبلی کار نمیکنم بعد میرم پول قرض میکنم یا هزینه هایی میکنم که نیاز روزم نیست بعد الویتهایم عقب میافتد.
اینجا صحبت از آن است که گاهی میفهمم الویتهایم چیست اما در انجام آن عاجزم مثلا برای حل مشکلاتم باج میدهم چه به فرزندانم چه در اداره جات یا تعهد به خانواده یک اصل ، ارزش و اصول است و همه جا از آن صحبت میکنم اما براحتی با یه وسوسه پا روی اعتقاداتم میگذارم و به این شکل گاهی باعث نامید شدن تازه واردان یا اعضای خانواده و همکارانم میشوم.
عجز من باعث میشود اعتیادم را حفظ کنم و برای آن توجیه و بهانه جور کنم.یکی از رفتارهای اشتباه من جایگزین کردن یک اعتیاد برای فرار از یک اعتیاد دیگر است.تا زمانیکه عجز و ناتوانیم را شناسایی و اقرار نکنم از روی اجبار ارزشهایم را نادیده و پایمال میکنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط اسی 1234 ، ali ghobadi ، ناظر9 ، حـمـیـد ، mehdi9666 ، ناظر2 ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 22 : براي حفظ اعتيادم، چه كارهايي انجام دادهام كه كاملاٌ بر خلاف اعتقادات و ارزش - توسط بَرمک - ۱۳۹۹/۵/۵، ۰۷:۱۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان