امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 15 : آيا من از اقدام و عمل اجتناب ميكنم چون ميترسم كه وقتي با نتايج اعتيادم روبر
باسلام....
اینجا منظور از اقدام و عمل جبران خسارت و پذیرفتن مسئولیت اعمال و رفتار بیمار گونه ام میباشد یعنی جاهایی که مثلا مجبور برم و بگویم آن دزدی کار من بود یا آن خرابکاری کار من بود یا بگویم ببخشید حق با شما بود من اشتباه کردم و غیره.
بله قطعا در این مواقع احساس خجالت یا سرخوردگی یا ترس از واکنش طرف مقابل جلوی اقدام و عمل مارا میگیرد اما تحربه پاک ماندن میگوید دیر یا زود باید مسئولیت اعمال و رفتارت را بپذیری در این شرایط ما بجای طرف مقابل خودمان روی خودمان قضاوت میکنیم و به نتیجه ناخوشایند این اقدام و عمل فکر میکنیم اما تجربه من میگوید هر وقت به نتیجه فکر کردم از اقدام و عمل منصرف شدم در واقع اینجا هم در حال انکار اعتیادم و تاثیری که روی دیگران میگذارد هستم پیش داوری در باره خودمان باعث ترسهای بازدارنده و آزار دهنده میشوند یعنی انجام ندادن یه کار درست بخاطر قضاوتهای خودمان یا طرف مقابل بخاط درد نکشیدن ولی اما تغییر بدون درد مگر امکان پذیر است؟؟
قسمت دوم سوال در مورد قضاوتها و ترس از دیده شدنها و ترورهایی که مارا  میکنند چون بیماری مارا نمیشناسند و ممکن است ما را تحقیر و سرزنش کنند به این خاطر اقدام و عمل را انکار میکنیم  که این همان پاک کردن صورت مسئله است معمولا معتاد بیشتر کارهای درست را انکار میکند نه کارهای بد را.
من شخصا انجام کارهای درست رو به یک زمان دیگر  و موقعیت بهتر موکول میکنم.

انکار یعنی همین.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، kakam04 ، حـمـیـد ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 15 : آيا من از اقدام و عمل اجتناب ميكنم چون ميترسم كه وقتي با نتايج اعتيادم روبر - توسط بَرمک - ۱۳۹۹/۵/۲، ۰۷:۰۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان