امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 25 . تمرین اصل روحانی بخشش برای من چه منافعی دارد ؟ چند مثال در موردشرایطی که
سوال 25 .    تمرین اصل روحانی بخشش برای من چه منافعی دارد ؟ چند مثال در موردشرایطی که طی آن این اصل روحانی را تمرین کرده اید بزنید . 
پاسخ
واقعیت این است که برای بخشیدن دیگران  من باید اصل روحانی بخشش را
در مورد خودم  اجرا کنم و اول باید خودم را ببخشم . می بایست باورهای
خودم را درمورد ماهیت وجودی خودم
تغییر دهم تا بتوانم از زاویه بهتری به
زندگی نگاه کنم. پذیرش بیماری به عنوان یک واقعیت کمکم می کند تا تسلیم شوم و درمسیری که به عنوان راه حل بیماریم انتخاب کرده ام حرکت کنم.

اگر فروتن باشم وخودم راببخشم در این صورت می توانم دیگران را هم ببخشم.

دستاورد  تمرین  این اصل روحانی رها  شدن از  احساس گناه  و خجالت  است . همچنین  جدا  شدن ازسرزنش خودم وقضاوت در مورد خودم ودیگران ، جداشدن ازشک وسوء ظن نسبت به دیگران ، دست برداشتن از جنگ با خود و هماهنگ شدن با دنیای اطرافم ، احساس آرامش ، دوست داشتن خود ، بدست آوردن قدرت درک دیگران ، بهبود روابط ، توسعه عشق در درونم  و فراگیر شدن آن در زندگی ، همه اینها دست آورد تمرین اصل روحانی بخشش است .
پاسخ
خدمت به دیگران قبل از اینکه حال آنها را خوب کند ، حال و احساس مرا خوب می کند . خدمتی خوب است که از سر عشق و علاقه و بدون هیچ منت و بب هیچ توقعی باشد . خدمت صادقانه باعث بهتر و 

سازنده تر شدن روابط من با دیگران می شود . در خدمت کردن باید از افکار ، نیت ، روح و جسمم با جان و قلبم همسان باشد و از سر اختیار انجام دهم نه از سر اجبار و زور .
پاسخ
من با یک خوش آمدگوی و یک جای دست یک تازه وارد دادن هم به خودم هم به دوست تازه وارد خدمت مکنم

رهجو گرفتن  عشق بلااوض
پاسخ
سلام
خوش امد گو بدون شناخت از من به من محبت کرد.عضوی از انجمن نیز زمانی که نیاز به کمک داشتم من را یاری کرد.بخشش دادن چیزی به دیگری در عین نیاز خودم است.زمانی که احساس خوبی ندارم یک احسای خوب را انتقال بدهم.گوش کنم و توجه کنم.پاسخ تلفن دادن.شرکت در جلسه.شرکت در حرکت های خیریه و عام المنفعه...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر
زمانیکه من پذیرش پیدا میکنم بخشش سریع تر وبهتر اتفاق می افتد 
تمرین اصل بخشش با پذیرش وصداقت باخود امکان پذیر هست ومن بکمک این اصل روحانی به رهایی وارامش وصلح درونی باخود دست پیدا میکنم ارتباطم باخودم ودنیای اطرافم بهتر میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد
سلام

- من بخشش را در انجمن شناختم در کمک نیرو برتر برای بهتر زندگی کردن.
- خدمت گرفتن به عنوان خوش آمدگو ونیز در آغوش کشیدن یک عضو
-کمک به برپایی جلسات...
پاسخ
برای من بخشش بادریافت وسپس انتقال نیرووامیددرانجمن
شکل گرفت بخشش قسمتی ازپولم بعنوان اعانه
سنت هفتم بخشش وقتم برای دیگران بدون چشم داشت
بخشش تجارب روحانیم به دیگران خرید
وهدیه دادن کتابهاوجزوات انجمن به تازه
واردان وخیلی موارددیگرباعث شدکه دراصل من
خودموببخشم خودم راحت تروسبک تربشم
وقسمتی ازدینم رابه دنیاومردم اداکنم
بخشش باعث شادی روح وشادی درونی