امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 12: به چه صورت اعتیاد خود را با اعتیاد دیگران مقایسه کرده ام؟ آیا اعتیاد من بدون
من تا زمانی که واقعیت ها را در بهبودی و زندگی نادیده بگیرم تحت کنترل بیماری ام هستم چرا که فقط به نیازهای خودم توجه میکنم و سعی میکنم خود را از واقعیت ها دور کنم و همیشه خودم را با کسانی که وضعیتی بدتر از من داشتند مقایسه میکردم و گاها میکنم تا خودم را قانع و قابل تحمل جلوه دهم.
بیماری من بخصوص انکار و مقایسه کردن به من اجازه نداده و نمیدهد که بطور درست و واقع بینانه جایگاه خود را در زندگی ببینم و همین باعث میشود رابطه ی عاطفی خوبی نتوانم با اطرافیانم برقرار کنم. وقتی مروری  به زندگی گذشته و حال دارم اعتیادم به اندازه کافی بد و مشکل ساز بوده که از نظر مالی ،اجتماعی و شخصیتی ورشکسته شدم و هنوز هم نمیتوانم رابطه ی خوبی با نزدیکان داشته باشم .
خیلی وقت ها بیماری ام را فراموش میکنم فکر میکنم با بیماری ام مشکلی ندارم و خوب شدم .
زمانی که سر جای خودم نیستم هرکس از روی بیماری با من‌ رفتار کند بلافاصله واکنش نشان میدهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، mehdi9666 ، حـمـیـد ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 12: به چه صورت اعتیاد خود را با اعتیاد دیگران مقایسه کرده ام؟ آیا اعتیاد من بدون - توسط Saghar d - ۱۴۰۰/۸/۲۶، ۰۸:۲۰ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان