امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 12: به چه صورت اعتیاد خود را با اعتیاد دیگران مقایسه کرده ام؟ آیا اعتیاد من بدون
با سلام....
اینجا هم بحث انکار و نادیده گرفتن اعتیادم بخاطر عجزم در مقابل اعتیاد است چرا که پذیرش اعتیاد مسئولیت بهمراه دارد و این پذیرش برایم دشوار است.کلا مقایسه به خودی خود ایراد ندارد میتواند من را برای رقابتهای سالم هدایت کند  ولی برای من ایراد است چون من معتاد گونه مقایسه میکنم من درونیاتم را با بیرونیات دیگران مقایسه میکنم مقایسه ایی نا عادلانه یعنی رشد مادیات دیگران را میبینم بعد فکر میکنم آدم بدرد بخوری نیستم.
گاهی برای پوشش دادن اشتباهتم پشت اشتباهات دیگران مخفی میشوم و میگویم کارم اگر هرچقدر هم اشتباه بود به اندازه اشتباه فلانی که نبود.مثل اینکه بگویم دروغ به اندازه خیانت ، خیانت به اندازه دزدی ، دزدی به اندازه مواد وووووو آسیب زننده نیست هر اشتباهی به هر اندازه خودش میتواند به قیمت مرگ تمام شود‌.هر مقایسه ایی که به حفظ اعتیاد را به من میدهد بد و مشکل ساز است من در مقایسه ها سرخورده و نامید میشوم و بلافاصله اعتیادم فعال میشود.مقایسه یعنی غیاث بی ربط خودم با دیگران از لحاظ مالی،خانوادگی،ظاهری،بهبودی یا خدماتی که غیاث خدماتی جزء خط قرمز است غیاث و مقایسه یعنی فرار از عامل اعتیاد که باید با تراز پیدایش کنم در غیاث و مقایسه ارزش درمانی کار نمیکند.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، ناظر9 ، Essi.toobchi ، yagoub ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 12: به چه صورت اعتیاد خود را با اعتیاد دیگران مقایسه کرده ام؟ آیا اعتیاد من بدون - توسط بَرمک - ۱۳۹۹/۱/۱۲، ۰۴:۳۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان