امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 12: به چه صورت اعتیاد خود را با اعتیاد دیگران مقایسه کرده ام؟ آیا اعتیاد من بدون
همیشه برای ادامه مصرفم دلایل پوشالی میاورم چه در گذشته برای مصرف مواد مخدر و چه امروز برای مصرف نواقصم اعتیاد خود را مقایسه می کردم تا مجوز مصرف می کردم مثلا می گفتم که من هنوز کارتن خواب نشده ام و یا هنوز خانواده ام سر جایش هست و این مقایسه برای من به منزله فرار از واقعیت بود و لایه ای از انکار بود تا خرابکاری خودم را نبینم
قسمت دوم سوال : بدون مقایسه هم بیناریم برایم درد سر ساز است و کار خود را انجام می دهد
از طریق ترسهایم فلج شده ام و تنهای و انزوا را تجربه می کنم
من با کنترل دیگران نواقص و رفتارهای انها در موردشان قضاوت می کنم و خودم را بهتر از انها می دانم من مقایسه می کنم تا بار مسئولیتم کمتر شود و بعد از این مسئله برای سرپوش گذاشتن روی رفتارم سواستفاده می کنم تا نقش خود را نبینم و مجوزی برای ادامه ان رفتار داشته باشم و خودم را تبرئه کنم مثال بارز ان جمله معروف می خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو می باشد ولی امروز می دانم من امروز حق قضاوت در مورد دیگران و مقایسه بیماریم با انها را ندارم 
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، Essi.toobchi ، ssaeedg ، ناظر6 ، yagoub ، ناظر14 ، ناظر۱۸

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 12: به چه صورت اعتیاد خود را با اعتیاد دیگران مقایسه کرده ام؟ آیا اعتیاد من بدون - توسط shapor z - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸، ۰۶:۵۵ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان