امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 76 : چگونه برای خود و دیگران اهمیت قائل می شوم ؟
خودم : خودم را بخشیده ام و خودم را تشویق می کنم خودم را دوست دارم کاری نمی کنم به من بی احترامی شود منافع دیگران را در نظر می گیرم توقع زیادی از خودم ندارم خودم را می پذیرم به عزت نفس و احترام به نفس خود احترام می گذارم اگر اشتباهی مرتکب شدم سریعا خودم را می بخشم حدو مرز خود را رعایت می کنم و به دیگران ان را اعلام می کنم برنامه ریزی برای برای تربیت خودم دارم (زبان موسیقی- کار مادیات تفریح )-احساس همدردی کردن با دیگران من جزیی از کل هستم و آنچه را برای خود می‌پسندم برای دیگران هم می‌پسندم. به خودم و دیگران احترام می‌گذارم و سعی می‌کنم طبق ارزش‌ها و احساسات خود و آنها حرکت کنم
دیگران :احساسات دیگران را در نظر می گیرم به انها خدمت می کنم مردم را پایین تر از خودم نمی بینم وارد حریم شخصی و اعتقادات دیگران نمی شوم و انها را درک می کنم سعی می کنم هم کلاسی و هم محله ای و همسایه خوبی باشم به حقوق دیگران تجاوز نمی کنم تا از من نخواهند دخالت نمی کنم با انصاف برخورد می کنم -
باید ابزاری باشم در دستان خداوند برای انجام رساندن اهدافش، هر گاه دست از خودخواهی‌هایم بردارم می‌توانم برای دیگران اهمیت قایل شوم و به ارزش معنوی که در رفتار دیگران هست توجه داشته باشم؛ زیرا خداوند در درون هر کسی گوهری قرار داده که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 76 : چگونه برای خود و دیگران اهمیت قائل می شوم ؟ - توسط shapor z - ۱۳۹۸/۱۲/۲، ۱۲:۲۱ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان