امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 7:آیا با راهنمایم کار می کنم و با دیگر معتادان صحبت می کنم ؟
بخش اول : سوال داره میگه برای کارکرد این قدم یکسری کارها را باید انجام دهم مانند :
 وصل بودن به راهنما و استفاده از تجربه دیگر دوستان بهبودی .
قسمت دوم سئوال :
 دعا کردن قبل از ترازنامه نویسی ( برای آماده کردن ذهن و وصل شدن به نیروی برتر )
 وقت گذاشتن، خواندن نشریات در مورد قدم چهار، استفاده از تجربه کسانی که این قدم را کار کرده اند (مشورت) ،
 مرور قدم های گذشته، سپردن و تقویت اعتماد به نیروی برتر و در نهایت هرجا هم ترسی برایم بیاید آنرا شناسایی و ریشه یابی و به مشارکت می گذارم.
در نتیجه:
در قدم چهارم باید ارتباط خودم را با راهنما بیشتر کنم، مانند یک تازه‌وارد و روشهای بهتر کارکرد این قدم را از او دریافت کنم، راهنما انگیزه به ما می‌دهد و ما اعتماد پیدا می‌کنیم.
دعا کردن برای نوشتن ترازنامه "خدایا به من کمک کن تا این مسیر را با تلاش دنبال کنم"،
 تحقیق کنیم، یعنی اگر از کسی یا چیزی رنجش داریم درباره آن تحقیق کنیم - باید به درون ترسها برویم و برای این کار نیاز به یک حامی داریم (راهنما )،
 از چیزهای تازه بنویسیم ( با کمک کسی که قدم چهار را کار کرده است )،
در قدم چهار باید با خود واقعی روبرو شویم بنابراین نیاز به آبروداری ندارم، باید حاشیه امنیت خود را کنار بزنم و بی باکانه بنویسم، لازم است بر انکار خود در ابعاد مختلف خود غلبه کنیم و صادقانه بنویسیم،
 با ارتباط بیشتر با راهنما امید و نشاط را جایگزین ناامیدی و ترس کنیم.
تا از منافع بی نهایت این قدم منتفع بشویم.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 7:آیا با راهنمایم کار می کنم و با دیگر معتادان صحبت می کنم ؟ - توسط ssaeedg - ۱۴۰۰/۹/۲۸، ۰۸:۳۸ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان